| Nuzicnume a întrebat:

Care sunt măsurile maxime pentru bagajul de CALA de 10KG la wizz air cel plătit? (nu wizz priority )!

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Bagajul de cală nu poate fi mai mare de:
Lățime: 149 cm
Înălțime: 119 cm
Lungime: 171 cm
Indiferent dacă e cel de 10, 20 sau 32 de kg.

| Nuzicnume explică (pentru mihai69):

Ești sigur
Eu cred ca la cel de 10kg trebuie să aibă aceleași măsuri ca și cel de mana mare 55x40x23 cm doar ca îl pune la cala

| mihai69 a răspuns (pentru Nuzicnume):

Ăla e pentru Wizz priority; tu dacă ai plătit bagaj de cală, te încadrezi la dimensiunile pe care le-am scris mai sus.
Informația e disponibilă pe pagina lor în lb. engleză; în română încă nu au actualizat pagina.

| Nuzicnume explică (pentru mihai69):

Da frate înțeleg
Dar astia de la wizz tours zic să merg cu dimensiunile de 55x40x23 la cala pentru cel de 10 kg, sunt cei mai de **** companie schimba mereu măsurile

| Nuzicnume explică (pentru mihai69):

Https://postimg.cc/MMhWLb7y
Aici nu au trecut 10kg

| mihai69 a răspuns (pentru Nuzicnume):

Http://www.dropbox.com/.......24.16.png
Ți-am spus că pagina în limba română nu e actualizată.

| Nuzicnume explică (pentru mihai69):

Multumesc
Sper să fie asa, ca nu am chef să dau 25€ taxa sau cât o fi

| dragodana a răspuns:

Salut! Aceleeasi dimensiuni ca la Priority. 55x40x23,dar ca il pun la cala si nu il poti lua cu tine, deci vei astepta mai mult la plecarea din aeroportul de destinatie petru ca vei astepta bagajul.