| Bianca26bb a întrebat:

Care vi se pare cea mai valoroasa tara din Europa? Va rog, argumentatihappy.

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Finaciar - Elvetia, Monaco, Luxemburg... cam pe aici se invart cei cu bani,
Traditie si conservatorism - Marea Britanie
Arta - Franta, Italia, Grecia
Dar pentru mine ramane totusi Romania pentru ca aici ii am pe toti cei dragi

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare tara este valoroasa la randul ei. Mai ales pentru cei nascuti in ele. Tara poate fi valoroasa eventual pentru comorile ei, dar care se pot epuiza sau sunt neutilizate.
Adevarata valoare al unei tari ii dau oamenii, nivelul de culura si de civilizatie a lor.

regis
| regis a răspuns:

Probabil Elvetia. Valoreaza atat de mult incat nicio mare putere nu indrazneste sa si-o dispute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germaniahappy

| DenissaDeea a răspuns:

Paris/America e mai bine de trait acolo decat aici in Romania.

| rolly14 a răspuns:

Marea britanie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Elveția.
Țara cu multe uși deschise la bănci pentru rezerva financiară!
Pa, pa.

cristian
| cristian a răspuns:

Motorul Europei tot Germania este.

| happynela a răspuns:

Germania...bogata in toate