| DJohnny a întrebat:

Castelul Peles sau Bran?ce va place mai mult?(puteti raspunde desi nu ati fost dar ati vrea sa ajungeti la castelul care ati raspuns)

10 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

As vrea sa ajung sa vad Castelul Bran.Sunt convins ca este si mai si decat in imagini si chiar si in imagini e spuerb.In plus imi place mai mult istoria castelului Bran happy

| okokokokokok a răspuns:

Castelul Bran e mult mai interesant si are mai multe exponate

| cad a răspuns:

Peles e mult mai frumos. In fine, e si alt stil.

| s3by98 a răspuns:

Am fost la ambele, dar Castelul Peles m-a impresionat mult mai mult si il consider superior Branului ca frumusete.

| amedeo987 a răspuns:

Am fost si la Peles si Bran dar e mai frumos la Peles

mira
| mira a răspuns:

Propui spre comparatie doua monumente foarte diferite.Normal este sa ajungi sa le vizitezi pe amandoua.

| moonlight2134 a răspuns:

Eu am fost la ambele, Castelul Peles mi-a placut cel mai mult :X

| Oanaa82 a răspuns:

Eu le-am vizitat pe amandoua dar cel mai mult mi-a placut castelul Bran.Are o legenda foarte interesanta si de asemenea si castelul este foarte frumos.Am vazut acolo multi turisti in special foooarte multi rusi, ucrainieni si moldoveni care erau dornici sa afirme ca vor mai reveni si la anul, ca este minunat castelul si ca cel mai mult ii fascineaza legenda lui Dracula.E foarte interesant castelul.Cand intri in el parca te intorci in timp.Mie mi-a placut mult scara secreta(Este o scara secreta, ingusta, din piatra de care nu mai stia nimeni de ea in afara de regina.Scara duce la o camera foarte frumoasa de asemenea, o camera de zi cu semineu).Iti recomand sa vizitezi castelul Bran!

| DJohnny explică (pentru mira):

Eu am intrebat care este mai frumos...raspunde pentru funda daca vrei

| iluminous a răspuns:

Cel mai frumos este castelul PELES.garantez asta mihaitzu.cel de la Bran este foarte sarac in ceea ce ai de vizitat.este frumoasa numai privelistea din afara castelului.am fost vara trecuta la Bran si crede-ma ca regret