anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cat ar costa o excursie de 5-7 zile in Austri, la ski? Daca a fost cineva, va rog sa imi raspundeti si cu cifre...cat a fost cazarea, drumul, ski-pass-ul, daca ati mancat la restaurantul hotelului...etc.Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tocmai am fost in austria. nu schiez si nu stiu despre ski-pass, dar pot sa-ti spun ca in aceasta perioada poti sta la un hotel bun de 3 stele cu 42-58/noapte cu mic dejun sau poti lua cazare +demipensiune si atunci mai adaugi 12-15 euro pentru cina. micdejunul este suedez si foaaaarte bogat, nu-ti mai arde sa maninci pina pe la 4-5pm, dar poti lua wursti in jurul partiei sau altceva cald tot acolo (inclusiv vin fiert big grin) si seara cina. daca vrei sa ai doar cazare cu mic dejun, poti minca unde vrei a la carte si iti alegi meniul dorit (este parca(?) mai ieftin). la cina in austria se serveste supa, salata, felul 2 si, desert. sint portii mari. eu am luat cazare+demipensiune si m-am simtit foarte bine ca dupa o zi de vizitat si shopping sa stau in restaurantul hotelului sa maninc sa ascult muzica si apoi ...somn. pranzul, daca am simtit nevoia l-am luat acolo unde eram la ora cind ma lovea foamea(daca ma lovea)