| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa un bilet cfr bucuresti-constanta si cat dureaza calatoria?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

U de ce nu ai funda?

| claudiea79 a răspuns:

Parintii mei au facut foamea in tren anul trecut 6 ore jumate au mers cu acceleratul pina la mare. 38 de lei...anul asta poate isi iau mincare

| claudiea79 a răspuns:

Trenul merge foarte incet biciclistii de pe marginea drumului mergeu mai repede.nu ai voie sa fumezi in tren. este aglomeratie la wc.tot timpul.

| EoFetitza a răspuns:

Pai depinde ce tren vrei sa iei. Daca pleci din Bucuresti Nord:
1.Accelerat-aprox.4h 10min(cu intarzierea obisnuita 5h)-pret bilet intreg cu tichet rezervare loc clasa 2: 38. 7RON
2.Rapid-intre 3h 46min si 4h 9min(depinde la ce ora este trenul-intarziere cam 50 de min)-pret bilet intreg clasa a 2a cu tichet rezervare loc : 48. 4 RON
Mai este posibilitatea sa pleci din Bucuresti Obor unde ai Personal si faci putin mai mult dar se simte diferenta de pret--->biletul intreg cu tichet rezervare loc clasa 2 costa 21. 5 RON
In schimb mai sunt unele legaturi (pleci din alte gari din Bucuresti-de ex. Bucuresti Sub etc.-si schimbi trenul la o anumita statie) dar nu te sfatuiesc sa te duci cu asa ceva deoarece stai mult timp in gara, costa si mai mult si e posibil ca din cauza intarzierii unui tren sa il pierzi pe celalalt.
Sper sa iti fie de ajutor, iar mai multe detalii gasesti pe www.mersultrenurilor.ro

| mirunaluna a răspuns:

4 ore jumatate, cca 40 lei