| sebamarcu a întrebat:

Cat de dificil este traseul Cabana Babele - Cota 2000?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E unul dintre cele mai ușoare trasee din Bucegi. Aproape nu urci și nu cobori mai deloc. De fapt, dinspre Babe se coboară ușor, dar e o pantă lină, apoi se urcă tot lin spre Cota 2000. O porțiune mai cu probleme, dacă e gheață sau ploaie torențială e porțiunea care ocolește stațiile radio de deasupra telecabinei de la 2000. (cărare îngustă pe coastă, fără protecție spre vale.
Musai bocanci cu aderență bună și ceva apă în bidon. + haine pentru orice vreme.

| StJimmy a răspuns:

Depinde de conditia fizica si de echipament. L-am facut vara asta..am urcat la caraiman, am coborat la piatra arsa si apoi pe jepii mici. Este un traseu foarte frumos

| sebamarcu explică (pentru StJimmy):

Eu ma refer strict la Cabana Babele - Cota 2000. Adica traseul de pe platou.