| stefanutzstefan a întrebat:

Cat dureaza sa ajunga un pachet din Spania pana in Romania? ...si e trimis tocmai de pe 19 (vineri) si nici acum nu a ajuns...

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Trebuie sa ajunga in maxim 2-3 zile.
Trebuie insa sa stii de unde ridici coletul, ce firma de transport, etc.
Daca e prin posta normala, iti va veni acasa un anunt de la mesagerie ca ai primit un colet si ca trebuie sa il ridici.
Daca este printr-o firma de curierat, trebuie sa stii care, unde are mesageria (magazia, depozitul) si sa ai un numar al coletului (pe care ti-l spune persoana care ti l-a trimis).

23 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Depinde prin ce mod a fost expediat :
curier rapid, cale ferata, pat avion, autocar, etc.
Cu avionul maxim 3 zile, cu autocarul maxim 5, la fel si cu trenul.
Dureaza insa pana te anunta ca ai prinit coletul ( de la caz la caz prin posta sau telefonic).
Oricum ar fi maximum este o saptamana.

| dragocolin a răspuns (pentru zdrangoi):

Depinde,dar poate dura de la doua saptamani pana la o luna...

| stefanutzstefan explică (pentru zdrangoi):

Pai a trecut deja 1 sapt....cu zilele lucratoare deci sapt.asta ajunge nu?

| zdrangoi a răspuns (pentru stefanutzstefan):

Cum a fost expediat?
Repet : cu avion, autocar, etc.

| stefanutzstefan explică (pentru zdrangoi):

Autocar nu cred ca avion happy autocar

| stefanutzstefan explică (pentru dragocolin):

Da ma 1 an laughing

| zdrangoi a răspuns (pentru dragocolin):

Dar ce, vine din Australia cu vaporul sa faca o luna?
Sau poate din Spania cu bicicleta!
Asa da, s-ar putea sa dureze o luna.

| stefanutzstefan explică (pentru zdrangoi):

Oricum sapt asta ajunge nu? ca au trecut deja 7 zile lucratoare... prin POSTA e trimis

| zdrangoi a răspuns (pentru stefanutzstefan):

Ajunge cu siguranta.
Daca nu primesti instiintare acasa, pe joi-vineri du-te la posta si intereseaza-te.
Exista posibilitatea sa se fi ratacit.
La cum "functioneaza" toate in tara asta, nu e nimic de mirare.
S-a mai intamplat.

| stefanutzstefan explică (pentru zdrangoi):

E joi si nici acum nu a venit crying

| zdrangoi a răspuns (pentru stefanutzstefan):

Pardon, e miercuri! I don't want to see
Ti-am spus, da o fuga pana la posta si intereseaza-te, sau afla un numar de telefon unde poti intreba(asta deca stii de ce oficiu postal apartii).

| zdrangoi a răspuns (pentru stefanutzstefan):

Eu am primit un pachet din Italia, care adevarat e mai aproape, in patru zile, tot prin posta.
De aia iti zic sa te duci sa te interesezi.

| stefanutzstefan explică (pentru zdrangoi):

Doamne scuzelaughing dar sunt trist acuma nici tel nu am oare ce s-a intamplat...sad of sad

| zdrangoi a răspuns (pentru stefanutzstefan):

devil stie!

| stefanutzstefan explică (pentru zdrangoi):

Of ce?! "stie"?

| stefanutzstefan explică (pentru zdrangoi):

Mai ajunge?

| zdrangoi a răspuns (pentru stefanutzstefan):

Ti-a raspuns Deliuta44.
Deci poate dura destul de mult.

| zdrangoi a răspuns (pentru stefanutzstefan):

Trebuie sa ajunga in maxim 2-3 zile.
Trebuie insa sa stii de unde ridici coletul, ce firma de transport, etc.
Daca e prin posta normala, iti va veni acasa un anunt de la mesagerie ca ai primit un colet si ca trebuie sa il ridici.
Daca este printr-o firma de curierat, trebuie sa stii care, unde are mesageria (magazia, depozitul) si sa ai un numar al coletului (pe care ti-l spune persoana care ti l-a trimis).

| andreirapid a răspuns:

Cu ce? Privat, autocar sau posta romana?

| dragocolin a răspuns:

Cei de la E-mag mi-au trimis telefonul(din Romania in Romania in 2 saptamani deci...)

| Deliuta44 a răspuns:

Dureaza aproximativ o luna
dupa il trimit la triaj la posta centrala durata: 1-2 saptamani
dupa de acolo il duce in orasul tau 3 saptamani dupa de la posta orasului triaj 2-4 zile si dupa la posta de care apartii si dupa la tine

| stefanutzstefan explică (pentru Deliuta44):

Cum sa dureze 1 luna laughing am fost la posta si au zis max.10 zilelaughing))))

| Deliuta44 a răspuns (pentru stefanutzstefan):

Mama mi.a trimis un pachet din Spania si intr.o luna a sosit deci daca stii mai bine nu puneai intrebarea asta prosteasca

| stefanutzstefan explică (pentru Deliuta44):

Dar aia de la posta au spus ca dureaza 10 zile!