| anonim_4396 a întrebat:

Cat dureaza sa traversezi Transfagarasanul? Prin traverdat ma refer la vizitat toate atractiile. Si am auzit ca la sfarsitul lui august acesta este inchis, este adevarat? Eu trebuie sa plec in vacanta abia acum si as ajunge acolo pe 2 sau 3 septembrie. Multumesc anticipat

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la Carta pana in Curtea de Arges sunt cam 110 km pe care ii faci in 3 ore avand in vedere ca e drum de munte. restul depinde de tine cat te opresti sa faci poze, cat stai la Balea la Lac, daca vrei sa mergi la cascada, daca te opresti la baraj la Vidraru