Întrebare recomandată | heiyou a întrebat:

Cat dureaza sa vizitezi Sighisoara? Ma pot incadra in cateva ore(daca da, cam cate aprox)? Si care ar fi principalele locuri de vizitat din sighisoara?

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

1-2 zile; intra pe blog de calatorii

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nicio sansa. Acolo trebuie sa stai macar 3-5 zile, si tot nu vezi absolut tot.

| suntserios a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

5 zile? In 5 zile vezi Parisul sau Londra.

Sighisoara o vezi in 5-6 ore

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru suntserios):

Depinde ce intelegii tu prin a vizita. A vizita tot orasul presupune mai mult decat sa-i dai o tura cu masina si sa faci o pauza de cateva ore in cetate. Iar daca tu vizitezi Londra in 5 zile eu ma fac Popa.

| Amegadaisuki a răspuns:

7 8 ore

| BlackCat13 a răspuns:

Depinde ce vrei sa vezi: esentialul(turnul cu ceas si casa armelor, scoala de fete si biserica) ar putea sa-ti ia 3-5 ore. Dar fiind oras medieval sunt atatea lucruri frumoase de vazut (case, arhitectura, modul de viata...), intr-o zi intreaga s-ar putea sa termini. Sper ca te-am ajutat! Funda pls.

P.S.: suntserios, in 5 zile nu apuci sa vizitezi nici un sfert de Londra.

| danyradu128 a răspuns:

Locuri de vizitat gasesti aici:http://blogdecalatorii.ro/......l-cetatii/