| alixa a întrebat:

Cata incredere au romanii intr-un sistem de rezervari camere de hotel online?

Răspuns Câştigător
| maria4320 a răspuns:

Eu daca as face rezervare online, as suna dupa aceea sa mi se confirme ca este valabila...deci cata incredere am? Nu prea multa!

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu am, daca primesc si confirmare de la pensiunea sau hotelul respectiv ca mi s-a luat in calcul rezervarea. Din pacate, multe hotele nu dau confirmari si atunci, prefer sa fac in alta parte, daca in 1-2 zile nu primesc raspuns. Si dupa, in ziua respectiva, suna de la hotel ca: mai veniti sau nu?raised eyebrows Nu.

| inna a răspuns:

E nu am incredere.

| bozo a răspuns:

Eu imi fac de 6 ani vacantele rezervand cate 6-10 hoteluri per circuit. Totul a functionat perfect in orice tara am fost. evident nu romania. Lumea civilizata incepe in Ungaria.

prfml
| prfml a răspuns:

Avem sau nu avem incredere apelam pentru ca ne scuteste de timp si bani. Toata treaba este sa mergem pe sugestiile persoanelor care ne recomanda si au fost deja instalate in acel hotel. Pana la urma cineva fara sa vrea trece prin greseala si ne va informa. Sunt hoteluri cu bile negre dar si albe, nu trebuie decat sa o alegem pe cea alba.

| deea_6152 a răspuns:

Da eu am folosit si folosesc booking.com si e ok. recomand doar acest site din experienta pers restul nu am idee

| alixa explică:

Daca cititi cu atentie eu am intrebat altceva, tocmai pentru a evita problema descrisa de dumneavoastra s-au creeat sisteme de rezervari hotel online.Sistemul functioneaza pe sistemul intri pe site, alegi hotel, vezi disponibil, achiti, primesti confirmare in maxim 2ore si gata. Ati folosit asa ceva? (ex: www.bookahotel.ro)