| Maxiela a întrebat:

Cate ore faci cu autocarul din Iasi pana la atena si ce firme din Iasi imi recomandati?

3 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Scrie aici--->>
http://distanta.ro/iasi/atena
Toate cele bune.

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu iti recomand autocarul, drumul iti va parea nesfarsit, posibil sa faci chiar si 24 de ore pe drum,e foarte obositor.
Singura firma care are curse regulate in Atena,este Atlassib,firma cu o faima nu prea buna,dar cu care am calatorit vara trecuta chiar foarte bine!
Se pare ca au inceput sa priveasca lucrurile mai serios,pentru ca au avut parte de destule reclamatii, eu insa, am fost multumita de ei.
Daca te hotarasti sa mergi cu ei, indiferent din ce oras pleci, iti vor stabili un punct de intalnire si te vor duce la Bucuresti.Acolo iti vor schimba(sau nu,depinde) autocarul si,impreuna cu alte persoane,venite din toata tara,veti pleca la drum.
Deci,posibil sa faci drumul din bucati,Iasi-Bucuresti si Bucuresti-Atena.
Daca sunteti mai multe persoane din Iasi, atunci autocarul ramane cel cu care veniti de la Iasi la Bucuresti, nu se mai schimba, va poate lamuri numai soferul, el stie pe ce ruta conduce.
Vei sta pe un scaun de autocar 24 de ore?
Rezisti?
Da,autocarul opreste,face statii,nu foarte multe si nici foarte dese, dar suficiente.
Sa ai la tine apa, mancare si tot ce crezi ca ti-e necesar pentru o asemenea calatorie.
Biletul il iei de la agentia lor, uite, in Iasi:
http://www.atlassib.ro/agentii/?judet_agentie=IS
Sincer,mai bine cu avionul...