| anonim_4396 a întrebat:

Cate ore se fac cu autocarul din Romania pana in Spania? Mai exact Bucuresti-Barcelona.

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Intre Bucuresti si Barcelona sunt 2670 km. Daca autocarul merge cu o medie de 80 de km/h, drumul dureaza aproximativ 34 de ore. (fara opriri si asa mai departe, bineinteles) In realitate, dureaza cam 2 zile.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Am deja bilet de avion pentru aceasta ruta, dar eram curioasa deoarece din avion nu pot vizita si alte tari, cum as putea face cu autocarul.

| dyanagabryela a răspuns:

Ore?! Zile mai bine spus! Pai depinde pe unde o ia autocarul, dar in medie cam 3 zile-3 zile jum, daca vrei sa ajungi mult, mult mai repede si nu ai rau de inaltimi ia un bilet de avion (faci vreo 2-4 ore nu mai stiu sigur cat este pana in Barcelona), insa te sfatuiesc sa il cumperi cu vreo luna inainte ca sa il gasesti la un pret mai bun. Daca totusi mergi cu autocarul, ai grija cand acesta opreste la diferite benzinarii/cafenele pentru ca iti pot fura banii si nimeni nu se baga! Nu vei avea nici un somn foarte placut... Oricum, Drum bun! Funda?

| KoLoreTaKo a răspuns:

Cam 2 zile si 2 nopti