| Nimeni20192018 a întrebat:

Cate ore se fac cu Avionul din Romania pana in USA (California)?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In jur de 19-20 de ore de zbor dar se poate face si mai mult, depinzand de compania de zbor, care are 1 sau 2 opriri.
Bucuresti - San Diego -aeroportul din sudul Californiei
Bucuresti - San Francisco - aeroportul din nordul Califoniei
In principiu, se ia un avion din Bucuresti spre o tara europeana (UK, Franta, Italia, Elvetia, Germania etc) si acolo schimbi avionul, catre California USA.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 15-18 ore.

Zborul direct din Europa catre LA e de cam 10-12 ore depinde de unde zbori Londra, Paris, Frankfurt, Istanbul.
Pana acolo mai faci vreo 2-3 ore din Bucuresti, plus timpul in care schimbi avionul de vreo 3-4 ore

| goguPatent a răspuns:

Pe unde o iei ca sa iti zic cat faci