| Pizza1Steve a întrebat:

Cate saline sunt in Romania

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsuri date de dragul punctajului!
Nu cred ca le stiu pe toate dar, ar fi:
Tigu Ocna, Praid, Turda, Ocna Dej, Ocna Mures, Cacica (SV), Slanic Prahova, Ocna Sibiului (nu stiu daca se mai intra), Ocnele Mari (VL), Ocna Sugatag (MM), Rona de sus (MM).
Stiu sigur ca pot fi vizitate sau se poate face tratament in: Tg. Ocna, Praid, Slanic Prahova. Vizite la Turda.

4 răspunsuri:
| Pizza1Steve explică:

| IonutGrozav a răspuns:

Sunt 382, dar acum sunt in constructie inca 12, cu sare de import din Japonia, unele chiar si cu sare de baie. Deci vor fi 394.

| Pizza1Steve explică:

Care