| SingleForOne a întrebat:

Cate temple hinduse sunt în România, și unde?

Răspuns Câştigător
| varsanofie a răspuns:

Templul Krishna din Costinești: Acest templu este asociat cu mișcarea Hare Krishna și servește drept un centru spiritual pentru practicanții și simpatizanții acestei tradiții în România. Templul organizează regulat evenimente religioase, meditații, cântări de mantra și alte activități spirituale.

Centrul Shri Yoga Devi: Acest centru, localizat în București, deși nu este un templu în sens tradițional, oferă un spațiu pentru practica yoga și meditația în tradiția hindusă, precum și studiul scripturilor vechi hinduse.