| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Cati dintre voi ati calatorit cu nasul? (stiti voi, sa dati bani la controlorii din tren si sa mergeti fara bilet.) Si cat de aplicabila mai e azi? (am vazut ca in majoritatea trenurilor sunt camere de filmat acum.
Oricum, cei care ati facut-o dati-mi va rog sfaturi despre ce si cum si povestiti niste intamplari fie ele fericite sau nu, despre momentele cand ati facut asta. Mersi happy

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Am mers cu nashu' de vreo doua ori, de regula fiindca efectiv nu am apucat sa iau bilete. Nu e vorba de amenzi, e vorba ca daca mergi pe anumite trasee populare unde si altii merg cu nasul te trezesti la un moment dat ca se suspenda trenul fiindca toti mergeti cu nasul iar CFR-ului in statistici ii apare ca trenul ala merge gol.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Nici nu m-am gindit sa incerc! Cum spui, sunt camere de supraveghere. Apoi, in ultima vreme s-au inmultit supracontroalele. Nu a chef sa platesc amenzi usturatoare.

| ReZiSTorr a răspuns:

Daca calatoresti pe durata lunga, nu-ti sfatuiesc sa fac asa ceva! Eu am mers la mare cu trenul, 800 de km si au venit peste 5-6 controlori pe tot drumul

| KNST a răspuns:

Sa calatoresti cu nasu'? Asta-i faza de pe vremea comunismului.
Azi, daca nu te tine portofelul, faci autostopul.