| wildlyon a întrebat:

Ce acte imi trebuie pentru a trece granita cu Bulgaria? avand in vedere ca sunt minora

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda vad ca nimeni nu prea se gandeste cand raspunde. draga mea, iti trebuie pasaport daca ai sub 14 ani sau buletin daca ai peste 14 dar ceilalti au uitat ceva foarte important: daca pleci fara pariniti trebuie sa ai o imputernicire data de pariniti unui adult sa te aibe in grija. daca mergi cu 1 parinte la fel iti trebuie imputernicire de la celalalt parinte care nu vine cu tine. daca mergi cu ambii parinti nu e nici o problema.

5 răspunsuri:
| sanders a răspuns:

Iti trebuie pasaport dar daca ai peste 14 ani poti folosi doar buletinul daca nu iti trebuie neaparat pasaport

| MyChemicalRomance a răspuns:

Buletinul...dar daca nu ai, pasaport

| adyzone a răspuns:

Daca ai buletin nu iti trebuie nimic, decat buletinul, si sa fi insotita de ambii parinti, sau sa ai procura de la ei.

| Smokaraieee a răspuns:

Buletinul draga mea happy

| LoveMe4ever a răspuns:

Daca ai peste 14 ani doar buletinul. daca nu mergi cu parintii iti trebuie o chestie de la n0tar in care sa scrie ca ei sunt de ac0rd ca tu sa parasesti tarahappy