| ColorfullColors a întrebat:

Ce ar putea fi vizitat intr-o saptamana jum. prin Romania? Dar in jud. Hunedoara? [Ma intereseaza ceva articole] Mersi.

Răspuns Câştigător
| andreaflorea a răspuns:

Romania este plina de locuri de vizitat. Nu mi-ar ajunge 3 pagini sa iti scriu. In judetul Hunedoara insa, te pot ajuta. Ai de vizitat in Deva Cetatea, in Hunedoara Castelul Huniazilor, apoi poti merge la Sarmizegetusa sa vezi ruinele daco romane, apoi poti merge la Hateg la rezervatia de Zimbri, la Brad Muzeul Aurului. Cetatea din Deva este in reamenajare dar este deschisa vizitatorilor. La Poalele Cetatii este de asemenea un Aqua Land modern unde te poti rasfata 3 ore, dupa ce cobori de pe cetate. Si mai sunt multe altele