| MichaelJJackson a întrebat:

Ce ati putea sa imi recomandati niste zone turistice din Romania? in afara de mare

Răspuns Câştigător
| Quiss a răspuns:

Sighisoara, Sibiu, Alba Iulia, Brasov, Timisoara
Bran, Moeciu, Rasnov
Cheile Bicazului
Cazanele Dunarii
Maramures
Muntii Retezat
Satul Lepsa, in Vrancea - e super faina zona
Valea Prahovei [la 7 scari in Timisul de Jos]
Baile Herculane
Tusnad
Brasov [parcurile Aventura si Paradisul acvatic]
Delta Dunarii
Muntii Bucegi, traseul Cruce-Bolboci-Babele-Omu-Jepii Mari/Jepii Mici
Valea Teleajenului

12 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Muntii, in orice zona muntoasa este foarte frumos! Mi-a placut mult la Cheile Bicazului si in zona Rodnei. As recomanda si manastirile din Moldova.

| cornel a răspuns:

Castelul bran

| Boniboon a răspuns:

Baile Felix, Baile Herculane, Borsec, Valea Prahovei, Alba Iulia, si cam atatea imi vin in minte acum thinking

| XenofX a răspuns:

Sovata ''lacul ursu '' brasov ''castelul bran ''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castelul bran sau baile fenix

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia incearca u n urcus sus pe ceahlau si dupa aia o sa mai vb. o sa ti sa para raiu pe pamant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti place natura, muntele si aerul curat, acesta este locul pe care il cauti. Pensiunea Verde Crud, o locatie speciala, in care te vei simti sublim. Ia-o ca o invitatie, convinge-te…. visit…...
http://www.verde-crud.ro

| ATHOS a răspuns:

Muntii Apuseni-Zona Padis : Este o zona cu extrem de multe pesteri, chei, canioane, etc, este o zona in care in cadrul unui traseu de citeva ore poti vedea citeva obiectice turistice. Este zona cu cele mai multe pesteri din Roamnia.
Am sa-ti enumar citeva dintre obiectivele turistice grandioase ale zonei: Cetatile Ponorului (are un portal de 70 de m), Cetatile Radesei, Cheile Somesului Cald, Cheile Galbenei, Ghetarul Focul Viu, Ghetarul si pestera Barsa, Lumea pierduta (o zona unde se afla 3 avene-avenul este o pestera verticala), Groapa de la Ruginoasa si multe, multe altele.
Daca vei pleca in aceasta zona vei fi de-a dreptul fericit!

| CristinaCristi a răspuns:

Munte lepsa brasov compia d vest mtii fagaras maramures

| mybutterfly a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult in maramureslove struck sau poate iti place la munte pe Bran Moeciu sau la Bustenihappy
Sper ca te-am ajutat:*

| MichaelJJackson explică:

Multumesc ca m-ati ajutat, o sa incerc!

| 360concept a răspuns:

Daca vrei ceva linistitor la munte, cu izvoare naturale iti recomand Statiunea Baile Olanesti din judetul Valcea.
Noi chiar am facut un tur virtual al statiunii:
Il poti vedea aici: http://www.360concept.ro/panorame/olanesti/ultimatetur/360concept.html
Turul e facut in iarna aceasta, vara e mult mai frumos.
Pentru a naviga prin statiune click pe punctele de interes de pe harta.
Mai multe panorame din alte orase sau statiuni poti gasi pe site-ul nostru: http://www.360concept.ro la sectiunea Tururi virtuale