| greenapple a întrebat:

Ce atractii turistice din Paris stiti?

Răspuns Câştigător
| Criss1105 a răspuns:

Turnul Eifel, muzeul Louvre, Arcul de Triumf, Bulevardul Champs-Élysées, Basilica Sacre Coeur, Notre Dame, Cabaretul Moulin Rouge., Castelul de la Versailles., etc

Uite un site unde poti citi despre ele http://www.tvl.ro/......paris.html

Fundita? :*

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ti-as recomanda sa vezi neaparat Castelul si parcul Versailles, Muzeul d`Orsay si o plimbare pe Champs-Elysees seara.

| cmm a răspuns:

Domul invalizilor, o plimbare pe Sena, podul Alexandru, piata Pigalle

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turnule Eiffel,Arcul de Triumf,Muzeul Louvre, catedrala Notre Dame,Castelul din Versailles,

| waXonwaXoff a răspuns:

Turnule Eiffel, Arcul de Triumf, Muzeul Louvre, catedrala Notre Dame, Castelul din Versailles,

| chrystyna a răspuns:

Te referi la cele super cunoscute, sau la ceva anume? Stiu muzeul Luvru(e in franta, numai retin daca in paris), turnul Eifel, Champs-elyse(scuze daca nu am scris corect), Sena.Atat imi aduc aminte acum.

| Ðida a răspuns:

Arcul de Triumf, Bulevardul Champs-Élysées, Turnul Eiffel, Basilica Sacre Coeur, Notre Dame, Cabaretul Moulin Rouge, Muzeul Luvru, Domul Invalizilor, Podul Alexandru al III-lea, Pantheonul, Muzeul d’Orsay, Place de la Concorde, Centrul Pompidou, Primaria Parisului, La Conciergerie si Sfanta Capela.