| Mehh a întrebat:

Ce e Cuibul Dorului?Eu am auzit ca este o cabana...Am o excursie acolo, dar e de o zi.Merita sa merg?Ce pot vedea acolo?

Răspuns Câştigător
| Smilee001 a răspuns:

O pot cataloga ca fiin cea mai frumoasa zona din tara.Ai la dispozitie M-tii Bucegi,manastirea Caraiman,(este si un ponei frumos acolo,am poze cu el),Sfinxul,Babele,Lacul Bolboci,Cheile Zanoagei,Cheile Tararului, eu nu mi-am putut imagina ce se poate afla in spatele acelor munti, a fost superb! Stai sa iti zic pe unde o iei.Deci,pleci din Busteni spre Sinaia,doar te indrepti spre Sinaia, si la un moment dat faci dreapta iti apare indicatoru "Targoviste"o luati la dreapta si o sa va aparaun semn cu "nu intra"sau ceva de genu, sau nu stiu daca mai e acolo.Nu luati in seama semnu, doar ca soseaua e cam ingusta.Si de acolo va apare un indicator,dar aveti ceva de mers,"Piatra Arsa",este un hotel,dar iti recomand si Pestera Ialomitei, e foarte frumoasa, sa nu uit de pestera Dambovicioarei.Este ca in rai locul acela.La barajul Bolboci te sfatuiesc, in caz de ajungeti acolo, sa aveti mare grija unde calcati! SUnt multe vipere in zona aia!(viperele sunt serpii veninosi din tara noastra.Ca sa evitati un incident,Doamnezeu sa va ajute,sper sa aveti grija,te sfatuiesc sa porit jambiere,sau ma rog,sosete mai lungi,si sa nu va abateti de la traseu,sa aveti grija unde calcati,in special nu calci in tufe foarte dese,daca va musca trebuie sa va duceti la cel mai apropiat spital sa va tratati cu ser anitviperin,dar sa lasati sa curga cat de mult sange,sa nu strangeti rana sa iesa veninul,cu atat mai rau! Poti recunoaste vipera dupa semnul de V pe cap si ca pe restul corpului are o linie neagra in zigzag.)Sper sa va distrati, dupa parerea mea, zona asta e mai frumoasa decat Raiul.Bafta

2 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Cabana Cuibul Dorului este situata la 1120m altitudine, pe soseaua nationala DN71 Sinaia - Targoviste, la circa 7 Km de Sinaia.
http://www.calificativ.ro/Cabana_Dorului-a16784.html
funda?

| Mehh explică:

Multumeschappy, desi acum nu mai am nevoie, ca s-a schimbat traseullaughing...