| kaloma a întrebat:

Ce e frumos de vazut in Targu Mures? O sa stau doua zile acolo.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o stiu pe cea din Bucuresti dar multa lume a spus ca este frumoasa. Am intilnit persoane care merg la Mures special pentru Gradina Zoo.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Palatul culturii, gradina Zoologica, Cetatea.

| kaloma explică (pentru anonim_4396):

Gradina Zoo e mai frumoasa ca cea din Bucuresti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru kaloma):

Nu o stiu pe cea din Bucuresti dar multa lume a spus ca este frumoasa. Am intilnit persoane care merg la Mures special pentru Gradina Zoo.

| blueangel2001 a răspuns:

Buna e frumos

România Drumuri > Târgu Mureş

Biblioteca Teleki

Biserica romano-catolică

Biserica de lemn

Biserica de piatră

Biserica mica reformata

Biserica reformată

Biserica unitariană

Casa Banyai

Casa pe arcuri

Casa flăcăilor

Casa Görög

Casa Kárnász

Casa Köpeczi-Teleki

Casa Teleki

Catedrala ortodoxă

Cetatea Medievală

Clădirea poliţiei

Liceul Bolyai-Farkas

Biserica şi mănăstirea minoriţilor.

Monumentul latinităţii

Palatul Administrativ

Palatul Culturii

Palatul Toldalagi

Scara Rakoczi

Sediul cismarilor

Sinagoga ortodoxă

Teatrul

Universitatea de medicină şi farmaceutică

| kaloma explică (pentru blueangel2001):

Asa cum am spus, am doar 2 zile la dispozitie si am vazut informatia de pe net...

| kaloma explică:

Nu am mult timp sa vad toate muzeele si cladirile.deci in 2 zile ar trebui sa bifez tot ce e important si mi-e foarte greu sa aleg din ce apare pe net

| anonim_4396 a răspuns (pentru kaloma):

Multumesc pentru funda, nu ma asteptam. Am vrut sa te ajut intelegind ca ai doar doua zile la dispozitie. Sa ne spui impresiile tale la intoarcere.

| kaloma explică (pentru anonim_4396):

Am fost.Mi-a placut mult orasul. Am fost la zoo si la Palatul culturii. M-a dezamagit Cetatea pentru ca este in renovare...De altfel, am avut impresia ca orasul ar trebui vizitat peste cativa ani cand se termina renovarilehappy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kaloma):

Ma bucur ca ti-a placut. Iar daca Cetatea este in renovare, pot sa spun ca este imbucurator: dupa parerea mea mereu a fost o ruina. Vacanta placuta in continuare.