| Anonim34231 a întrebat:

Ce este viza de tranzit si cand se foloseste? Trebuie sa platesti pentru viza de tranzit?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se foloseste in principiu cand ai escala intr o tara care necesita viza

| Anonim34231 explică (pentru suntserios):

Si se cumpara? Daca de exemplu, eu cumpar bilet Bucuresti Moscowa, si din Moscowa spre Singapore (nu cumpar bilet direct Buc-Singapore) imi trebuie viza de tranzit?

| suntserios a răspuns (pentru Anonim34231):

Depinde de la tara la tara, daca aeroportul are zona de tranzit si nu stai mai multe de X ore posibil sa nu ai nevoie... cel mai bine intrebi la ambasada Rusiei.

Si da, toate vizele se cumpara... iar in cazul Rusiei o iei de la ambasada din Bucuresti cel mai probabil

| doctorandus a răspuns:

De ex. daca schimbi un zbor pe un aeroport in SUA iti trebuie viza de tranzit sau cel putin visa waiver.