| roxana_iosif a întrebat:

Ce fac daca-mi pierd pasaportul in timpul unei excursii in strainatate? (in afara Schengen.)

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Daca ti-ai pierdut pasaportul vei fi injectata cu cip ul biomertic ca sa te inveti minte si sa nu mai ai posibilitatea sa-l pierzi.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Te adresezi consulatului sau ambasadei. Sper sa nu ai ghinionul asta.Pleaca inarmata cu numerele de telefon respectiveMira

| miriam a răspuns:

Il declari pierdut, iar ambasada iti va elibera un document de calatorie cu care te intorci acasa...