| imihaistoian a întrebat:

Ce faci daca te prinde ploaia cu tunete si fulgere pe varful unui munte si este si ceata?

11 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mi-ar placea enorm, vai cat as vrea...sunetul ploii, al fulgerelor. Mirific.Cu exceptia ceței, care n-o suport.
Nu-s genul care sa se pitească "sub ceva", de teamă, din contră, imi place sa stau cu bratele deschise si s-o primesc.

| Xtadelo a răspuns:

Nimic laughing

| WR104 a răspuns:

Te rogi.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Stai ghemuit sau pe burta - scade riscul de a fi lovit de fulger sau cauti un adapost (nu sub copaci).

| DraPraaHaarp a răspuns:

Lesinlaughing mie mi-e frica si singura in casa atunci cand ploua cu tunete si fulgere, deci as face un atac de panica, mai ales ca eu am probleme de genul!

| Puffulets a răspuns:

Mor de frica si incerc sa gasesc un adapostlaughing

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Vorbesti la modul general? Sau ti se intampla acum?

P.S. : Scoate Pc`u din priza indiferent de situatie laughing

| Tops a răspuns:

Stai departe de copaci! Si daca este situatie "de ****" stai la pamant pana trece.La munte o furtuna nu dureaza mai mult de 15-30 min.

| givehelp a răspuns:

Scoti metalul de pe tine, deconectezi mobilul, cobori incet de pe munte, sau cauta un adapost.

| alexeserban10 a răspuns:

Fugii man ce drecu sa faci