| lyTTTT a întrebat:

Ce facultate are trebui sa urmez pentru a devenit ministra la turism?:d laughing Acum urmez liceu cu profil " Turism", iar apoi ce facultate ar trebui sa aleg? sau daca mi-ar placea sa fiu politician ce facultate ar trebui sa urmez?

5 răspunsuri:
| NuDauFunda a răspuns:

Pai 'stiinte politice', ce altceva? tongue Si ceva pe administratie ar merge.
Dar ca sa ajungi ministru al turismului nu trebuie altceva decat sa te dai bine pe langa Baselu.

| bigsy a răspuns:

Intreab-o pe udreawinking

| HighFlyer a răspuns:

Nu trebuie sa faci o facultate foarte grea multi dintre politecieni asa au facut de ex vanghelie a luat bacu la vreo 30 de ani

| NuDauFunda a răspuns (pentru HighFlyer):

Pai sigur ca daca ai 'cunostinte' nu-ti trebuie scoli, dar presupun ca ea vrea sa stie mecanismele politicii mai intai.

| cosy1997 a răspuns:

Este facultate cu profil Turism.In legatura cu pasiuna ta pentru politica.nu este nevoie de o facultate anume pentru a ajunge politician.Trebuie sa intri intr-un partid si sa incerci sa ajungi cat mai sus...