| Ionutz_Radu_1994 a întrebat:

Ce inseamna a fi turist in Europa?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu sa vizitezi anumite obiective turistice din Europa. Cand pleci intr-o excursie undeva inseamna ca esti turist.

| rapp2020 a răspuns:

Turist? sa vizitezi ceva.Sa vizitezi europa

| numauitaoricesevaintampla a răspuns:

Hei!
In general termenul de "turist" se refera la faptul ca nu stapaneste destul de bine micile strazi de printre blocuri(scurtaturi) si nu stie mai mult decat obiectivele turistice din locul respectiv. Turist in Europa este omul care vrea "sa se piarda" fara sa stie unde se afla si vrea doar sa traiasca intens fara cineva a-i strica, cheful ca ii este cunoscut(evident si care nu il suporta).