| chocolate27 a întrebat:

Ce locuri din tara sau strainatate ati vizitat si v-au placut in mod special?

7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Sunt prea multe locuri si in tara si in strainatate care mi-au placut foarte mult. Imi amintesc acum printre altele de locurile minunate din Muntii Rodnei, iar in strainatate, printre multe altele, m-a impresionat si Praga si o recomand, celor care pot sa o viziteze, ca merita!

| Razvan a răspuns:

Spania vara trecută. Nu mi-a plăcut deloc. Dacă aş da timpul înapoi m-aş duce în Italia

| moonlight2134 a răspuns:

Domul din Koln ( Germania ) mi-a placut enorm, apoi in Belgia pot spune ca m-a impresionat Atomul, mai ales noaptea cand lumineaza. E foarte interesant de privit, din pacate nu am avut ocazia sa vizitez muzeul, dar poate data viitoare happy. Centrul orasului Bruxelles inca e foarte frumos, merita vazut dupa parerea mea. Palatul regal de asemenea. Si Mechelen, in centru ( un orasel undeva pe langa Bruxelles ), e absolut superb. Din Grecia, m-a impresionat enorm Skiathos, cu acele peisaje ca de vis, si plaja in special, m-a lasat fara cuvinte. Pe urma Meteorele inca merita vizitate. Sunt foarte impunatoare.
Iar din tara, hmmm, imi place mult Constanta, ( si toate statiunile din judet, in special Eforie nord ). Din Bucuresti mi-a placut parlamentul, ca arhitectura si marime. Si Piata unirii.

| VecinaDeLa3 a răspuns:

In tara:Maramures, superb si Cazanele Dunarii
In strainatate-m-au impresionat :Bratislava, Chania(in Creta), Praga, Parga(in Grecia)

| a2 a răspuns:

Transfagarasanul... si Los Angeles-ul isi merita faima big grin

| ilegale a răspuns:

Mie mi. a placut foarte mult la piatra neamt sincer in acea zona: Cheile Bicazului, Borsec, Lacul Rosu... te ametesc o super priveliste :X.

| strugaru a răspuns:

Manastirea Curtea de Arges
Valea Oltului!
Manastirea Voronet (toate manastirile din Moldova)
Culoarul Rucar-Bran! etc