| Greeneyes2222 a întrebat:

Ce locuri faine poți vizita în Timișoara?

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Parcul Rozelor, cînd înfloresc trandafirii. Sunt acolo zeci de specii de trandafiri. Plus că mirosul e îmbătător!

| RAY a răspuns:

Aditimus ti-a spus tot ce e de vazut, daca vrei sa vezi tiganci in haine colorate iti recomand zona fratelia ajungi cu linia 7 acolo, poti merge cu tramvaie din 69 daca vrei sa retraiesti secolul trecut, in zona plopi poti vedea carute, caini vagabonzi, in zona traian tigani multi, case care se darama

| Celcestietot a răspuns:

Canalizările, se zice că au crocodili acolo și că au mâncat un turist.

| cristi202 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ai fost tu pe acolo?

| Celcestietot a răspuns (pentru cristi202):

Nu, glumisem laughing rolling on the floor!

| cristi202 a răspuns (pentru Celcestietot):

Știu. Și eu am glumit!?

| Celcestietot a răspuns (pentru cristi202):

In acest caz, am fost acolo, Vazusem aligatorul cum incerca sa ademeneasca un turist mai aproape de el laughing.

| aditimus a răspuns:

Pff...orasul e mereu in constructie, centrul, piata unirii, piata libertatii, raul bega, poti face o croaziera pe el cu vaporasul, poti vizita parcul copiilor, parcul central, catedrala, zona piata traian, zona iosefin, Fabrica de bere, Piata 700 cu statuia primul oras iluminat din europa, poti vizita gara si pasarela de langa gara si sa nu uitam de 80's pub la Casa Tineretului chiar langa stadionul Dan Paltinisanu daca vrei sa bei o bere buna si sa asculti o muzica din anii 80.

| Greeneyes2222 explică (pentru aditimus):

Am observat și eu că se lucrează la el, dar credeam că e doar de moment. Anyway, thanks happy