| Smileygirl23 a întrebat:

Ce locuri/regiuni/zone ale tarii ati vizitat si le recomandati si celorlalti?

Răspuns Câştigător
| xAndreeaLaura a răspuns:

Hello..In primul rand iti recomand 1)Slanic Prahova:unde se afla unicul munte de sare, cea mai mare mina de sare din Europa etc;
2)Baile Olanesti, Izvoarele de aur:Judetul Valcea
3)Statiunea balneo-climaterica Calimanesti: jud.Valcea
4)Vatra Dornei-Perla Bucovinei
5)Gradina Botanica Alexandru Borza din Cluj
6)Palatul Brukenthal Avrig
7)Stana de Vale
8)Vulcanii noroiosi-Buzau
9)Lacul Vidra
10)Balea Lac
Eu am vizitat mult mai mult de atat, sper sa vizitezi macar 1 loc din ce ti-am scris mai sus.Romania este frumoasa in orice loc, te surprinde in orice clipa cu peisaje si obiceiuri superbe.

| Smileygirl23 explică (pentru xAndreeaLaura):

Slanic Prahova, Baile Olanesti, Statiunea balneo-climaterica Calimanesti si Palatul Brukenthal Avrig nu le-am vizitat niciodata si deci, bineinteles le-am adaugat pe lista. Gradina botanica Cluj, Stana de Vale, Vulcanii noroiosi, lacul Vidra, balea lac am vizitat si intr-adevar sunt locuri superbebig grin multumesc de sugestiibig grin

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am fost in toata tara in lung si in lat, fiecare zona are farmecul ei depinde ce place fiecaruia.

| Smileygirl23 explică (pentru suntserios):

Ok. ce-mi poti spune de sudul si sud-vestul tarii?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Targu -jiu, polovraci pestera, vama buzaului

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Sinceră să fiu, am fost într-o mare parte a ţării şi cel mai mult mi-au plăcut zonele de munte, Trans-Făgărăşanul a fost foarte frumos, Bicazul, Slănic-Moldova, etc.

Pa-pa.

| Smileygirl23 explică (pentru Hydrangeaceae):

Am fost si eu pe Transfagarasan, superb sincerbig grin Am inteles ca si pe Transalpina e frumos, dar nu am ajuns inca. Sper sa trec si pe acolo cat de curand.

| AdrianaBc124 a răspuns:

Iti recomand sa vizitezi Timisoara happy Sau Cluj big grin Sunt orasele mele preferate love struck

| Smileygirl23 explică (pentru AdrianaBc124):

Multumesc frumos, am copilarit prin Timisoara si am fost in Clujbig grin Orasul meu de suflet ramane, totusi, fara doar si poate, Oradeabig grin