| Ирина19 a întrebat:

Ce materii se predau la facultatea de turism?

Răspuns Câştigător
| Loredana_4432 a răspuns:

Geografia solurilor, geografia fizica a romaniei, teledetectie si fotointerpretare, geografia turismului, engleza sau franceza (depinde ce alegi)geografia umana, geografia populatiei, geografia resurselor naturale, geografia fizica generala, etc etc.pentru mai multe detalii contacteaza-ma tongue eu am terminat anul 2 la turim. urmeaza sa fac anul 3 si gata

3 răspunsuri:
| Puf a răspuns:

In special geografiebig grin. Normal romanabig grinLimbi straine logic:d si presupun ca si istoriethinking Astea in special ca na oricum faci si putina mate si restul:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografia si istoria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra aici : http://www.rau.ro/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=120 dai clik pe ETII si vei vedea materii de la economia turismului... ( adolf )