| anonim_4396 a întrebat:

Ce merita sa vizitez in Barcelona?

9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

OOOOOOOO pai ce sa-ti spun. Totul merita vizitat. Te sfatuiesc sa-ti cumperi un tiket bass de minim 3 zile (cu el ai inclusiv reduceri la intrari in muzee) si sa incepi incet incet sa vizi totul de la Sagrada Familia pana la Poble Espaniol, trecand prin cartierul baroc cu muzeul Picasso si catedrala, apoi o Plimbare pe Rambla si un popas la Palatul Guell, sa nu uitam faimosele case ale lui Gaudi Casa Milà (La Pedrera) şi Casa Batlló, ne odihnim apoi in PArul Guell, urcam pe coloana Monjuic (de preferat cu telefericul pentru ca nu numai ca e mai usor dar e spectaculos) de unde se poate admira atat cetataea cat si marele port Barcelona si sa nu uitam Gradina Botanica, Gradina zoologica si superbul Acvariu. Seara neaparat trebuie vazut spectacolul de lumini si apa de la marea fantana

lolita
| lolita a răspuns:

Este un oras superb care merita vizitat, iti zic doar cateva obiective turistice
parcurile din cartierul Gracia
castelul Montjuic
World Trade Center de Barcelona
Rambla
Plaça Catalunia
bario judio
plaça Pi (cu biserici)
si la o ora de meras cu masina parcul de distractii Port Aventura
daca vrei mai multe detalii trimete.-mi un mesaj

| Ecaterina a răspuns:

Ai putea sa vizitezi----Parcul Guell, La Perdera, Catedrala Sagrada Familia, Las Ramblas, Placa Reial, Catedrala Santa Maria del Mar, Catedrala Seu, Casa Battlo, Muzeul Picasso, Galeria Joan Miró, Muzeul National de Arta al Cataloniei, Muzeul de Arta Contemporana, Cosmocaixa – Muzeul Stiintei, Muzeul Marinei, Muzeul de Istorie al Cataloniei, Palatul Muzicii catalone, Centrul de Cultura Contemporana al Barcelonei, Muzeul catalan de arheologie, Muzeul Clubului de fotbal FC Barcelona, Muzeul ciocolatei, Muzeul Parfumului, Muzeul Figurilor de ceara, Poble Espanyol, Barrio Gotico.Ai putea sa vizitezi si imprejurimile Barcelonei.Barcelona este destinatia ideala de vacanta.

Bula
| Bula a răspuns:

Intregul oras, dar pe cat posibil: pe jos!
Este unul din cele mai frumoase orase europene, dar, ca si in orice parte din lume, detaliile nu se vad din avion!
Nici din masina.

| gabrielutzu a răspuns:

Sa mergi la un meci de fotbal al lui Barca, acu joaca in Liga Campionilor du-te daca ai ocazia eu m-as duce dar nu pot, nu am cu ce.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sagrada Familia. Stadionul Nou Camp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muzeul figurilor de ceara

| somebody a răspuns:

Creatiile lui Antoni Gaudi...