| anonim_4396 a întrebat:

Ce moneda ar trebui sa iau pentru Turcia, care este mai avantajoasa: euro sau dolari?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ai lire turcesti pentru ca desi se poate negocia si in euro sau dolari totul se rotunjeste in sus in momentul in care iti calculeaza cu tot cu comision pretul. Du-te la orice sediu mare de banca si fa o cerere pentru lire turcesti. In maxim 2-3 zile o sa vezi ca o sa poti ridica suma dorita

| daii a răspuns:

Cel mai bine lire turcesti... dar merge si euro si dolarul.

by daiiwinking

| Gexu a răspuns:

Dolarul este folosit mai des in Turcia! Am neamuri acolowinking(raspuns sigur)

kratos
| kratos a răspuns:

Euro!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dolarul.

| sam a răspuns:

Euro.lire turcesti gasesti mai rarut.in plus multi negustori accepta si euro.

dolarul e istoriewinking

| vanessa1075 a răspuns:

Lire sau euro