| Annanas a întrebat:

Ce obiective turistice se gasesc in tg mures? Dar cafenele si piscine? Dau funda

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai ștrandul „vichend" (weekend, da' așa-i spun localnicii); Aqua Rock SPA (la h. President); un restaurant mai deosebit: Excalibur.
Obiective: Palatul Culturii și Turnul cu ceas al vechii primării; Grădina Zoologică (doar dacă reziști să vezi animale captive - mie nu-mi place „distracția" asta!); Cetatea Medievală; Casa Memorială Avram Iancu; ai și un mall - Promenada Mall; biserici și catedrale, atât ortodoxe, cât și catolice.

1 răspuns:
| pirla a răspuns:

Stiu ca exista gradina zoologica si cafenele si piscine se gasesc, dar nu stiu unde.