| AndreeaCr a întrebat:

Ce obiective turistice sunt in apropierea comunei Floresti, judetul Prahova?

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

>> Palatul Cantacuzino

Poti merge la Karpatia Horse Trials, cel mai frumos si complet show / concurs ecvestru de la noi.

http://www.karpatiahorse.ro/

| AndreeaCr explică (pentru seth2016):

Multumesc mult, Seth! De fapt, asta este si motivul pentru care ajung in acea zona si voiam sa stiu daca mai este ceva de vizitat prin jur. O zi frumoasa!

| seth2016 a răspuns (pentru AndreeaCr):

Daca mergi acolo poti sta de dimineata pana seara. Daca ajungi in Campina poti vizita Castelul „Iulia Hasdeu". O casa foarte creepy laughing, bantuita de spirite si poti vorbi cu fantome.

| AndreeaCr explică (pentru seth2016):

Am fost la Castelul Iulia Hasdeu, dar fantomele nu erau acasa, nu am apucat sa vorbesc cu niciuna. :-))

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Palatul Cantacuzino, supranumit și „Micul Trianon"