| mihaelacm a întrebat:

Ce parere aveti despre peninsula Alaska?! Stiu ca a fost cumparata de la rusi de catre americani dar, cam ce parere aveti despre aceasta fosta tara cumparata de la rusi?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce parere sa avem? niciuna e un stat american (nu o tara) unde pedomina pescuitul si extragerea de gaze plus ceva minerit.

| KodrutZ a răspuns:

Daca ai sub 10 ani, e scuzabila intrebarea. Daca ai peste, ar trebui sa iti fie rusine. Alaska e stat american, nu e tara. Petrol, gaze, pescuit si baze militare. Cam asta e Alaska. Si ceva turism.

| mihaelacm explică (pentru KodrutZ):

Da ai perfecta dreptate

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E a globului pamantesc

| andrei1237 a răspuns:

Este un stat american unde este dezvoltat turismul.