| mihaelacm a întrebat:

Ce parere aveti despre statiunea neptun din Constanta?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Neptun a ramas o statiune linistita...dar sincer e destul de ignorata.

Daca cauti liniste si relaxare le poti gasi cat de cat in Neptun, Saturn, Venus... zona aceea.

Fata de Mamaia, Eforie sau Costinesti e mult mai linistita asta e clar.
Dar e si mult mai anosta.....pe alocuri as zice chiar plictisitoare.

6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Scumpa,de fite,galagioasa,anosta,"romanesca"!
Acum,depinde si de ce te intereseaza:sa mergi in vacanta/concediu(nu am vazut din "profil"ce varsta ai),sa te odihnesti, sa te distrezi prin discoteci, sa cheltuiesti rezonabil, etc. Daca imi spui pentru ce te-ar interesa, poate as putea sa-ti dau si alte sfaturi sau alte locatii.

| mihaelacm explică (pentru pietrean):

Ma interesa doar parerea fata de celelalte statiuni

| pietrean a răspuns (pentru mihaelacm):

In mare, nu poti "compara" diferite statiuni. Unii cauta linistea, altii distractiile, unii sa manance decent, altii sa mananci doar"scofeturi, etc.De asta am intrebat ce varsta ai si ce cauti la o statiune.
Eu,de exemplu, la varsta mea, caut liniste, mancare si bautura asigurate pe toata perioada concediului, strictul necesar sa ma simt bine.Am fost ani la rand la Venus.Ne-a placut, pana am "gustat" si alt fel de concediu(dar si serviiciile erau din ce in ce mai rele).Asa ca, de 6 ani, merg la bulgari, de doua ori pe an.Sunt romanca, ar trebui sa incurajez turismul romanesc, dar...

| mihaelacm explică (pentru pietrean):

Pentru ca am fost la neptun si mi s-a parut cea mai relaxanta statiune la steaguri rosii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neptunul era, pe vremuri, una din perlele litoralului. Acolo si la Olimp veneau mai ales strainii, primeau zile de odihna cadrele militare si tot asa. Nu mai sunt sigur ce si cum este acum, dar probabil ca nu au stricat totul.