Întrebare recomandată | Antonialalala a întrebat:

Ce pot sa vad in Cracovia frumos si interesant?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vizitezi orasul si unele zone turistice din zona.

| alexr8 a răspuns:

Piata Centrala, Centrul Istoric, Castelul Wawel, Parcul Zoo, muzeele din oras plus alte atractii pe care le descoperi la fata locului. Am fost acum cativa ani in Cracovia si abia am avut timp intr-o saptamana sa vizitez tot ce mi-am propus.

| GYGYLATINO a răspuns:

Viziteaza muzele si locuri istorice e un oras mare am citit foarte mult de Craiova si as dori sa ma duc sa vizitez orasul Craiova dar sunt departe din cauza asta nu ma pot duce

| epurasu a răspuns (pentru GYGYLATINO):

Nu este vorba de Craiova! ci de Cracovia!(acest oras este in Polonia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost! am ramas placut impresionat.Am vazut mai jos ca cineva ti-a indicat un sait acolo arata cam tot ce se poate vizita in Cracovia! De aici de unde sant eu se organizeaza excursii de 3 zile, cazare 2 nopti cu mic dejun, transport, ghid- costa 170 euro dar merita--se mai viziteaza -lagărul de concentrare Auschwitz, Muzeul Auschwitz-Birkenau (intrarea a fost libera), o mina de sare cea mai mare si frumoasa din Europa (contracost nu costa mult -putin! )si se mai viziteaza orasul si catedrala din locul natal al Papei IOAN PAUL al II-lea.-- Wadowice.Se pot face cumparaturi in Zloti (paritatea 1 la 1). Merita o excursie in CRACOVIA!

| GYGYLATINO a răspuns (pentru epurasu):

Imi cer scuze de greseala dar asa am i nteles eu Craiova in cracovia asta e am gresit se mai intampla.

| epurasu a răspuns:

Eu am fost! am ramas placut impresionat.Am vazut mai jos ca cineva ti-a indicat un sait acolo arata cam tot ce se poate vizita in Cracovia! De aici de unde sant eu se organizeaza excursii de 3 zile, cazare 2 nopti cu mic dejun, transport, ghid- costa 170 euro dar merita--se mai viziteaza -lagărul de concentrare Auschwitz, Muzeul Auschwitz-Birkenau (intrarea a fost libera), o mina de sare cea mai mare si frumoasa din Europa (contracost nu costa mult -putin! )si se mai viziteaza orasul si catedrala din locul natal al Papei IOAN PAUL al II-lea.-- Wadowice.Se pot face cumparaturi in Zloti (paritatea 1 la 1). Merita o excursie in CRACOVIA!

| elekktro a răspuns:

Aquapark-ul. Dacă mergi în Cracovia și nu vizitezi Aquapark-ul, degeaba te-ai dus. E o experiență de neuitat, asta dacă îți place adrenalina happy

| PreaTareღ a răspuns:

Parcul Zoo. Odododod

| Marasiatat a răspuns:

Nu stiu! Nu-s din Cracovia!