| DarkShina5566 a întrebat:

Ce puteti sa-mi spuneti despre Albania? Cum sunt oamenii, locurile, relieful?

Răspuns Câştigător
| Jamie a răspuns:

Albania are un teritoriu preponderent deluros și muntos. Cel mai înalt munte, Korab din districtul Dibra, are o înălțime de 2, 753 m. Țara are o climă continentală, cu ierni reci și veri calde.
În afara capitalei Tirana, cu 800.000 de locuitori, orașele principale sunt Durrës, Elbasan, Shkodër, Gjirokastër, Vlorë și Korçë.
P.S. sper sa te ajute ( fundita?) happy :*