| cetateandezgustat a întrebat:

Ce reprezinta bifa SMS din formularul de inregistrare de la CFR calatori ( https://bilete.cfrcalatori.ro/vanzare/adduser.aspx?lng=R )?

Vreau sa achizitionez un bilet online fiindca ar fi mai ieftin si mai rapid. In plus as diminua interactiunea cu locuri civilizate precum garile.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, foarte bine ai de gand. Asa si trebuie in 2015. happy

Acea bifa ar trebui sa se refere la serviciul de notificare via SMS.
Cand cumperi biletul iti vine un SMS de la CFR Calatori cu ID-ul biletului si suma platita.

De asemenea iti vine un mail cu PDF-ul (biletul de tiparit - recomandat).