| safas a întrebat:

Ce se poate vedea la Targu-jiu in excursie de o zi?

4 răspunsuri:
| ma1ia a răspuns:

Depinde

| LenaleMinato a răspuns:

Pai,eu cand am fost am vazut Parcul central, coloana Infinitului si Muzeul de Istorie.

| Petrica44 a răspuns:

Muzeul de arta Targu Jiu,Coloana recunostintei fara de sfarsit - Coloana Infinitului,Muzeul Judetean Alexandru Stefulescu, Masa tacerii, Poarta sarutului, Casa Memoriala Ecaterina Teodoroiu, Ansamblul monumental al lui Brancusi,

| semnulintrebarii a răspuns:

Pai in primul rand in parc la masa tacerii poarta sarutului, la coloana infinitului acolo langa tg jiu este casa memoriala C.Brancusi de la Hobita, mai mergeti la un muzeu, la Tismana, la o prajitura un suc o pizza etc si acasa... funda pls