| anonim_4396 a întrebat:

Ce sunt cele mai bune orase de a trai in Romania in opinia dumnevoastra, si de ce?

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Fiecare o sa-si laude orasul din care face parte!

Răspuns utilizator avertizat
| pwp a răspuns:

In orice oras ai trai, tot Romania e...nicaieri nu sunt locuri de munca si tigani borati sad

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Cred ca cel mai bine o poti duce in Vest, orasele din aceasta parte fiind mult mai dezvoltate(parerea mea) si avand contact permanent cu marile puteri ale Europei.De exemplu primul oras luminat din tara, a fost Timisoara, care se afla in vest.winking Ca sa nu mai spun ca cea mai buna facultate din tara se afla la Cluj( Babes-Bolyai). Deci raman la parerea ca orasele din vest sunt cele mai dezvoltate, civilizate din Romania.happy

| bianca20 a răspuns:

In Covasna, deoarece e aer de munte, e frumos, e curat si e un oras mic! Sau la Slanic!

| 010123 a răspuns:

Sibiu si Constanta, placut, frumos si linistit, mai ales, gasesti si locuri de munca.

| alextotal a răspuns:

Salut.Timisoara si Sibiul sunt cele mai curate si civilazate orase din Romania.

| zahre a răspuns:

Timisoara, Brasovul si Sibiul-au o economie dezvoltata, nu sunt caini comunitari, nu sunt rromi(daca te deranjeaza si esti rasist si ai vrea un oras fara rromi ), au un invatamant de calitate etc SI SUNT FOARTE FOARTE FRUMOASE aceste orase.