| Laura02 a întrebat:

Ce tara din Europa este mai deosebita si are preturi mai ieftine decat in Romania?
Funda.happy

Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

Are preturi mai mici la ce?
La turism gasesti foarte multe oferte mult mai ieftine decat in Romania. In rest...toate sunt mult mai scumpe...chirii,transport, taxe etc. In ceea ce priveste mancarea, bautura, hainele, suveniririle etc., nu gasesti nimic sub 3 euro.

13 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Cred ca ai intrebat preturi in turism--eu spun GRECIA---gasesti sejur de 7 zile -transport, cazare vila de 3 *** pret intre 120 - 250 euro in functie de perioada aleasa iunie si septembrie ieftine ---mincarea se poate pregati in camere care sant dotate cu minibucatarie sau restaurant 3 euro mic dejun cina 7 euro.

Răspuns utilizator avertizat
| TheSmith a răspuns:

Praga...este deosebita! si eu vreau sa o vizitez...te iau cu mine!

| IrinaAnda a răspuns (pentru TheSmith):

Nu la Praga.Am fost vara asta. Oameni ca la noi in Romania nu au bun simt.Si la preturi... scump.

| andrei733 a răspuns:

Toate laughing

| Laura02 explică (pentru andrei733):

laughing

| LucaTheodor a răspuns (pentru andrei733):

Nu chiar toate. In Brussel (capitala Belgiei) o inghetata de 2 lei costa 2 euro sau un McChicken, suc mare si portie cartofi prajiti mare in Romania costa aproximativ 18 lei, iar in Brussel 12 euro adica aproximativ 65, 9 lei (cu TVA). Un sapun 5 euro. adica 25 lei.

| andrei733 a răspuns (pentru LucaTheodor):

Dar ce situatie are belgia fata de Romania?

| LucaTheodor a răspuns (pentru andrei733):

E Parlamentul European si multi lucreaza acolo si au salarii mari. Si nu e criza.

| andrei733 a răspuns (pentru LucaTheodor):

Da exact.Economie au, salarii mari au, si nu e criza.De aceea sunt preturile asa la ei.Noua normal ca ni se pare mult 2 euro pentru o inghetata.

| myruna2012 a răspuns:

Turcia (Istambul, Izmir, antalya)

| IrinaAnda a răspuns:

Turcia.Au si o mancare super buna (pentru mine).

| SkkZ a răspuns:

Grecia.