| MusicisMusic a întrebat:

Ce tari ati vizitat? Mici descrieri pentru fiecare

25 răspunsuri:
| FaSTBoy a răspuns:

Germania- munchen
spania - valenci, madrid,
grecia - nu mai stiuthinkinglaughing
Italia - roma

cel mai frumos e in germania. e o tara super dupa parerea mea dar nici spania si Italia nu sunt urate

| Emi_3041 a răspuns:

Noua Zeelanda, unde am stat 2 ani si 4 luni. E o tara frumoasa, curata. A fost foarte frumos mai ales pentru ca orasul in care am locuit (Gisborne) era situat langa ocean. Imi amintesc ca prin luna ianuarie eram la plaja.
Si in Germania am mai fost, am stat o luna.Si Germania e frumoasa, dar oamenii...lasa de dorit.

| G a răspuns:

Nemtia (nurnberg & rothenburg). respect. laughing foarte curat si ingrijit, si oameni respectuosi.

| MusicisMusic explică:

Intr-adevar New Zealand e una dintre cele mai frumoase tari pe care le-am vizitat si eu.Ciudat,in Germany oamenii mi s-au parut ospitalieri, sau poate ca tu nu ai cunoscut adolescentii din USArolling on the floorsunt foare cruzitongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania laughing ...nashp!

| xClementine a răspuns:

Coasta de Azur. Un loc absolut minunat.Bine eu de fapt am stat in Franta, Paris, dar am mers la plaja pe Coasta de Azur.Sincer a fost cel mai frumos loc pe care l-am vizitat vreodata.Sa nu punem la socoteala Turnul Eiffel, Notre Damme si multe altele. Iar oamenii la fel, foarte primitori si servicii de buna calitate.Sincer a fost cea mai frumoasa vacanta pe care am avut-o vreodata.Chiar iti recomand.Preturile nu sunt foarte mari dar nici mici, insa merita.

| xXxIulyxXx a răspuns:

Pai...
Franta, Paris-super, m-am dat in roler costere;
Grecia-(nu mai stiu)-La plaja
Bulgaria-Sunnybeach-Nu incerca acolo merg toti toparlanii, aia cu burtii haha si lanturi de un kg de aur;
Croatia-Dubrovnik-Frumos, plaja dar si de vizitat;
... ma rog multe dar astea imi vin si astea m-au placut(in afara de Sunnybeach, ala a fost sfat)

| MusicisMusic explică:

@Šħέιssǿħιġħ-stiu cum e Franta. Un loc prea frumos ca sa fie adevarat.Am fost in Paris acum 2 Craciunuri.Era uimitor si atmosfera de sarbatoare.Totul cu un scop.
si totusi...nimeni nu a fost in USA? In Los Angeles. E orasul in care locuiesc eu de mult timp.As fi vrut impresii despre USA ceva...
Eu mai am o parere foarte buna despre UK.In UK am stat 6 luni si e minunat acolo si mereu revin cu placere si privind norii care ma fac sa ma simt in viitor. E minunat si viteza cu care se deplaseaza e uimitoare.

| veronica a răspuns:

Stau in grecia, e superb cea mai frumoasa pentru ca e cald si azi am fost si la plaja. apoi am fost in Italia venetia e f frumoasa merita sa o vezi, germania e frig si nici nu e frumoasa e doar curata si civilizata, franta e si ea friguroasa dar daca te duci trebuie sa te duci la paris neaparat si in disney cel putin 2 zile e tare de tot, am 26 de ani si eram mai rau decat copii, apoi din franta am fost in olanda la un unchi de-al meu, frig si acolo dar frumos ca au lalele si franta are lalele, apoi am fost in anglia londra chiar frig si urat dar 4 zile cat am stat am indurat frigul si am fost si la ochiul londrei e frumos dar scump 50 eu biletul, am fost la muzeul madame tussauds unde sunt toate starurile din ceara e prea tare sunt indentici si a fost superb, bine de tarile prin care am mai trecut nu mai zic austria elvetia si asa mai departe pentru ca nu am vizitat am trecut numai si cam atat de pasti ma duc in spania sper sa fie frumos.

Apache
| Apache a răspuns:

Bulgaria si grecia! si sincer mare chestie nu e! daca vrei vacanta du-te si tu in locuri de astea mai exotice! vietnam, japonia, muntenegru, cipru, china. etc! acolo ai ce vedea nu aici!

| xClementine a răspuns:

@Theodora. Wow esti asa de norocoasa. Dintotdeauna mi-am dorit sa locuiesc in LA. happy Este orasul viselor mele actually. :p Dar mai am pana ajung acolo. laughing In orice caz esti super norocoasa. happy In UK n-am fost niciodata, dar la fel mi-as dori mai ales in Londra.Multe chestii de vizitat, mai ales ca mie imi place ploaia. big grin Sper ca intr-o zi sa ajung si eu in astea doua locuri. :p

| MusicisMusic explică:

Pana acum am bifat 39 de tari vizitate de mine si familia mea(fara statele din USA)Fiecare cu specificul si cu traditile ei insa toate statele vizitate de mine, din Europa sunt pe locul 1 ca si cultura si multe altele.Si ador Romania, pacat ca nu investiti in ea

| mihaibrasov a răspuns:

Doar Bulgaria sad. Oricum mai isteti si mai organizati decat noi. La ei bate vantul (au sute si mii de centrale eoliene), la noi nu.

| mgtow a răspuns:

Din Romania am ajuns in spania la 18 ani am scos permisul B si C apoi m-am angajat ca sofer pe camion si am vizitat (portugalia, franta, Italia, germania) peisaje frumoase camp liber si orase in afara de locul d destinatie unde lasam marfa

| Barajag a răspuns:

Spania, am locuit un an in Villa-Real(acest orasel este situat la 60 km de Valencia), locul unde m-am distrat pe cinste a fost intr-un parc de distractii care se numeste "Aquarama", am vizitat Andorra (acolo am avut parte sa vad Muntii Pirinei), iar acum de un an si jumatate nu ma mai pot desparti de Suedia, locuiesc la 15 km de Stockholm(oamenii au alta mentalitate, locurile sunt superbe, aceasta tara are in jur de 96. 000 de lacuri, natura este foarte bogata, dar mai bine afli chiar tu despre ce este vorba in acest link).
http://ro.wikipedia.org/wiki/Suedia
Bafta!

| angelinthenight a răspuns:

Spania-barcelona,

Italia-torrino
grecia-harki dikki

| alexamealexa a răspuns:

Austia:de vis:X
Italia:ft frumoasa si ai mari sanse sa intalnesti si romani
Franta:ft frumoasa si ea:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suedia si Norvegia. Sunt doua dintre cele mai frumoase tari pe care le-am vizitat. Am mai fost si in Ungaria, Germania, Austria, Franta, Danemarca, Anglia, Olanda, Rusia, Grecia, Bulgaria, Ucraina, SUA, Elvetia si Africa de Sud dar cel mai mult mi-au placut tarile nordice. Peste doua saptamani plec in Japonia pentru trei saptamani si in India o saptamana, voi reveni si va voi povesti cum a fost. De Japonia sunt foarte incantat deoarece merg cu un prieten japonez dar in India voi fi singur, imi doresc de mult timp sa vizitez aceasta tara. Voi reveni cu impresii. Bafta tuturor!

| Bacemi a răspuns:

Austria : Super peisaje, liniste, civilizatie.

Germania : Cam la fel minus impresia pe care o da Austria de Fairyland. Germania pare mai dura fata de Austria.

Franta : Cultura, Arta

Italia : Arhitectura deosebita, romantism

| alma1115 a răspuns:

Cipru, mi-au placut foarte mult plajele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ungaria nota 8
Germania nota 9
Olanda nota 9
Danemarca 9
Suedia nota 10
Norvegia nota 10 PLUS

Top orase
1. Oslo Norvegia
2.Helsingborg Suedia
3. Amsterdam Olanda
4.Frankfurt Germania
5. Gothenburg Suedia
6. Budapesta Ungaria
7. Copenhaga Danemarca
8. Bonn Germania
9.Malmo Suedia
10. Nürnberg Germania

| GuessWho_8607 a răspuns:

Italia - Venetia : extraordinar oras, mai ales mai pe seara cand se aprin luminile
Germania - mi-au placut ff mult satele acelea la munte, ca-n povesti
vreau sa merg vara viitoare in Caraibe.(abaia astept)
Am fost in mai multe tari, dar orasele astea mi-au placut.
Vreau sa vizitez : Anglia, Suedia, Dubai, Las Vegas, New York

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suedia spani anglia franta tot pamntul am fost
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Topul meu ar fi cam asa pana acum
1 Italia
2 Anglia
3 Spania
4 Turcia
5 Austria

| TraficantDeVise10 a răspuns:

Franta - Paris
E maxim de frumos :X

Acum 2 ani am fost acolo cu parintii in vacanta mare si am cunoscut multe persoane sunt foarte de treaba numai ca nu prea intelegeam ce vorbesclaughing