| Anacrt03 a întrebat:

Ce tramvai sau mijloc de transport trebuie sa ia din Mall Vitan sectorul 3, către Jilava la Tchibo Coffee service?

1 răspuns:
| SuperCoolDude a răspuns:

Nu stiu.

Dar stiu ceva care o sa te faca sa nu ne mai intrebi pe noi ci sa te descurci singurwinking

Instaleaza pe telefon aplicatia Moovit sau foloseste-o de pe web.

Link:
https://moovitapp.com/bucure%C8%99ti-2960/poi/ro

Pe web e simplu. Scrii adresa de unde pleci si destinatia (unde te duci) si o sa iti arate multiple rute cu multiple autobuze, metrouri si tramvaie. Iti arata tot traseul si chiar si cat faci daca mergi pe jos, cu Boltu sau cu bicicleta.

Pe telefon e la fel, doar ca trebuie sa activezi GPS-ul (adica locatia ta) ca sa iti ia punctul de plecare.

Si ca sa imi merit fundahee hee iti mai dau o aplicatie pe care sa o folosesti mereu.

Se numeste INFO TB (adica info transport Bucuresti).

E o aplicatie (cred ca facuta chiar de STB) care iti spune cam pe unde se afla tramvaiul X, autobuzul Y si alte linii de transport.

Nu trebuie sa iti explic mare lucru, o sa iti dai tu seama cu functioneaza.
Ai un buton in aplicatie numit LINES -> si acolo poti sa selectezi tramvaiul dorit (de exemplu tramvaiul 32) si o sa vezi unde este el pe traseu. Ori pe ruta dus ori pe ruta intors.

Hai ca acum stii cum sa te orientezi in oras

Sper ca te-a ajutatwinking bafta