| PlusZero a întrebat:

Ce traseu imi recomandati pentru a calatori din Romania in Franta(Lion). E prima data cand merg in Franta cu masina personala. Cum se procedeaza cu taxele si vinietele de le Slovenia, Italia si Franta? Pana in Austria este aseamanatoare treaba cu a Romaniei. Nu inteleg cu taxele de autobanda, unde le platesc, cat timp sunt valabile? Preturile pentru viniete si taxele de drum care ar fi?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Italia si franta au autostrazi pe care platesti pe portiuni.

cand intri pe autostrada iei un ticket pe care il achiti la o iesire, cam asta e principiul.

nu stiu in Slovenia cum e exact, nu am circulat pe acolo.

| al0o0o0 a răspuns:

Bonjour la toata lumea... politetea pe primul locc