| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a calatori? as vrea sa merg in toata lumea in interes de serviciu, dar nu stiu ce facultate trebuie sa fac, sper sa imi pot indeplini visul

9 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ai putea incerca facultatea de geografie, sectia turism. Scooter in fotbal ar mai fi o solutie laughing

| MisterKat a răspuns:

Incearca sa faci Facultatea de Jurnalism! Succes in a iti indeplini visul! Noapte faina! Daniel.

| Ben. a răspuns:

Ipg, vreo scoala de stewarzi, stiinte politice, sau si mai simplu te pui pe listele de deputati.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Pe mine m-a ajutat faptul ca vorbesc 4 limbi straine (dar nu numai). Am calatorit in interes de serviciu in peste 20 de tari in 10 ani. Mentionez doar una SUA - New York, Chicago, Cincinatti, Pittsburg - 3 luni.

| jo a răspuns:

Mai bine iti doresti sa ai un serviciu la care sa castigi suficient incat sa-ti permiti sa mergi unde vrei tu. Sa calatoresti in interes de serviciu nu e intotdeauna cel mai distractiv mod de a vizita un loc nou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce intrebare tare, si totusi nu este la trivia/amuzante, in concluzie, tu chiar vorbesti serios. rolling on the floor

daniela
| daniela a răspuns:

Cel mai sigur este sa te faci stewardwsa... sau pilot pe linii civile Asa sigur dupa ceva ani vei incepe sa calatoresti si sa muncesti in acelasi timp

| sorin a răspuns:

Ceva prin parlament si sigur te plimbi gratis, ce numai aia sa se plimbe, baga te pe acolo pe undeva si te ai rezolvatlaughing

| maria a răspuns:

Sa ai dorinta ca sa poti calatori si sa ai o profesie care sa iti permita: pilot, steward, sportiv de performanta, fotbalist sau daca iti place sa studiezi, nu numai sa calatoresti, mergi la Facultatea de Drept, urmand sa intri in Diplomatie sa devii diplomat( e drept ca e foarte greu sa accezi in sistem si mult de invatat) sau inscrie-te la Facultatea de Geografie sau la Turism, urmand sa te faci ghid turistic si chiar poti calatori in toata lumea, muncind ( fara suparare nu e chiar asa de usor, pe cat pare si se spune). Succes si drum bun sa vezi cat mai multe tari.