| cosmin1392005 a întrebat:

Cei care ați zburat cu WizzAIR in ultimul an, ce părere aveți despre ei? Ultima data acum mai bine de 3 ani când am zburat mi se păreau ok dar in timp am auzit doar păreri proaste

12 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Primesti ce platesti dar romanii vor calitate de Lufthansa si preturi de bugetlaughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au avioane destul de noi ceea ce e bine. Insa nu te poti baza niciodata pe wizz. Cred ca peste 70% din zborurile lor nu sunt punctuale.

| Pica1990 a răspuns:

Sunt ok si zboară bine si la decolare și la aterizare cu piloți de mai bine 14 ani vechime in zbor si peste 5000 de ore la simulator.sunt ok iti recomand incontinuare

| Dandinelle a răspuns:

Se zboara bine pentru un low cost

| Violleta2022 a răspuns:

Am inteles ca-i cea mai proasta companie de zbor WizzAir!
Toata lumea se plange de serviciile lor!

| mgtow a răspuns:

Cineva a avut probleme cu ei pentru ca faceau gat la valiza. Ryanair e cel mai ieftin la pret comparativ cu altii

| darrio2007 a răspuns:

Nu te lua dupa ce spun toti prostii, care cu cativa euro dati pe bilet vor conditii ca in companii cu renume.

| cosmin1392005 explică (pentru darrio2007):

Pai am găsit un bilet dus-întors cu 20 euro din Sibiu la Frankfurt și am zic ca nu merita pentru 4 zile sa zbor cu cine știe ce companie care mă duce in același loc cu un pret de câteva ori mai mare.Merg sa fac o surpriza parintilor și de la Frankfurt Hahn am înțeles ca trebuie sa mai plătesc încă vreo 30-40 de euro pentru un bilet de autocar sau de tren pana la Frankfurt(sunt in jur de 60 de km). Cred ca am făcut o alegere buna...e prima data când zbor cu Wizz

| cosmin1392005 explică (pentru cosmin1392005):

Am mai fost o data acum 3 ani și ceva dar am înțeles ca s au schimba multe și atunci am zburat in alta parte

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Gresit. Pentru pretul dat pe bilet, este foarte convenabil.

| darrio2007 a răspuns (pentru cosmin1392005):

Foarte convenabil. Zbor cu ei de doua ori pe an de la Luton la Otopeni.

| MihaelaDart a răspuns:

Ultimul zbor l-am avut Germania-Romania-Germania anul trecut si am avut o experienta de toata jena. Cand a trebuit sa fac check-in-ul online pe internet imi arata cu plata. Cand a venit ziua zborului le-am spus ca nu am reusit sa il fac din cauza ca era contracost, normal trebuia sa fie gratuit. Au recunoscunt ca fusese o problema tehnica si din cauza lor care nu au dorit si pace sa am check-in-ul gratuit am scos din buzunar 35 de euro. A fost ultimul drum cu ei, cand am plecat din Germania definitiv am plecat cu microbuzul. Au schimbat partea cu dimensiunea bagajelor, in alti ani nu era asa. Oricum pentru mine Wizzair este de domeniul trecutului, nu ma mai intereseaza.