eileen
| eileen a întrebat:

Cele mai frumoase 5 locuri din tara sau lume pe care le-ati vizitat si pe care le-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| CuRcUbEuInRoZeNdRoZ a răspuns:

Am mai dat un raspuns aproape indentic si ma voi repeta pentru ca pana in momentul de fata mi se par cele mai frumoase locuri.paris si roma pentru romantici, amsterdam pentru curiosi(recomand giethoorn-venetia olandei, un satuc plutitor unde ai impresia ca esti in povestile cu zane), ierusalim pentru ca este ombilicul pamantului ( un ghid religios perfect), tokyo daca ai bani, cuba daca vrei sa iti aduci aminte de tigarile vandute la colt de strada ca pe vremea comunismului, toledo daca iti plac orasele medievale. dar inainte de toate iti recomand manastirile din nordul moldovei.

39 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Eu am vizitat Viena si e superba.Acolo poti vedea Palatul Schonbrunn, Parcul de distractii Prater, Cea mai mare si frumoasa gradina zoologica din Europa, muzee, Baile termale de la Baden.etc. Din Romania mi-a placut Brasovul, Sibiul, Timisoara, Sinaia.

Anna
| Anna a răspuns:

Eu am vizitat Viena si e superba.Acolo poti vedea Palatul Schonbrunn,Parcul de distractii Prater,Cea mai mare si frumoasa gradina zoologica din Europa,muzee,Baile termale de la Baden..etc. Din Romania mi-a placut Brasovul,Sibiul,Timisoara,Sinaia.

cristian
| cristian a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa vezi cat mai multe locuri frumoase din tara ta.
Ai multe de vazut.
Rezervatia naturala Delta Dunarii.
Manastirile din nordul Moldovei
Cimitirul Vesel Sapanta din judetul Maramures.
Poiana Brasov,
Pestera Muierilor.

mlm
| mlm a răspuns:

Sincer sint mai multe de 5 daca a-si sta sa le enumar:Israel, Iordania, Franta, Grecia, Spania.

| bunica a răspuns:

Nu exista loc frumos sau urat.frumosul este acolo unde te simti bine. poti sa fii in cele mai frumoase locuri dar cu cine nu trebuie si fii sigur ca vei avea cele mai urate amintiri.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Amsterdam, Bruxelles, Elvetia, Luxemburg, Venetia.

| Delia 75 a răspuns:

Bucovina, Maramures, Zona de nord a Mehedintului, Paris si Egypt.Eu te as sfatui sa le vizitezi exact in aceasta ordine.
E pacat sa nu iti cunosti pe deplin tara, si sa pleci sa calatoresti peste hotare. Avem o tara atit de frumoasa.

| NoName_9903 a răspuns:

Plaja Prasonisi din Rhodos ( scaldata pe o parte de Mediterana si pe alta parte de Egee), Cabo da Roca- langa Lisabona, cel mai vestic punct al Europei continentale, Vezuviul vazut din avion, Viena vazuta din Turnul Dunarii...si Lacul Balea. M-am limitat la 5, dar as putea sa continui :-)

| blojualex2009 a răspuns:

Eu nu am vizitat nici un loc din afara tari dar iti recomnd parisul cu minunatiile lui turnul efel bulevardul chanse lisez sau alt loc italia vaticanul coloseumul si din tara cimitirul vesel de la sapanta sau manastiri din moldova clisura dunari

| yoanna73 a răspuns:

Parcul de distractii din san martin de la vega.comunitatea de madrid spania

| cely a răspuns:

Bucovina, Maramures, Valea Prahovei, Danemarca, Kiev

| sefu01 a răspuns:

Muntii Banatului, Muntele Semenic, Garana, Statiunea 3 Ape, Brebu, Mamaia si in lume Paris Franta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barcelona, Lisabona, Elvetia, Egypt, Paris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucovina, Maramures, Valea Prahovei, Danemarca, Kiev,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turnu efel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Top 5, deci:
Venetia ar fi pe primul loc, mi-a luat rasuflarea... absolut magnific orasul
2 ar fi Viena, cu minunatul Schombrum, care are o gradina interioara imensa, pe care am vizitat-o timp de 5 ore si nu am vazut tot.
pe locul 3 Budapesta, e un oras frumos...
4-San Marino, mi-a placut mult
and the last one...San Savino. e dragut
iar daca ar fi sa aleg si cele mai frumoase 5 locuri din Romania as spune :
Peles, o minunatie de castel
Brasov, Sibiu, Arad, Oradea, Tg Mures, Sighisoara, Sovata
Transfagarasanul merita vazut
Manastirea Argesului
Salina Praid
Iasi, cu minunatul Palat al Culturii si Teiul lui Eminescu
Pffff...si ai zis doar 5...nu m-am putut opri.Astea sunt locurile care mi-au placut mult mie.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LACU ROSU IN HARGHITA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grecia creta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filipestii de padure, vlasca, copaceni, paris, dorohoi. exact in ordinea mentionata (ce de dobitoci pe aici laughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Egipt, Paris, Grecia, Italia, Canada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dubasari, Egipt, Sanct-Peterburg, Paris, Praga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea :"din tara " nu din lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca pe primul loc ar fi grecia pe urma peru, tarile skandinavice, austria, romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franta, italia, japonia, s. u. a, marea britanie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roma Roma Roma... doar Roma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu asteptam raspunsu de la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descopera locuri superbe in care merita sa ajungi. Ce lume frumoasa...
http://descopera-alex.blogspot.com/......erita.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am fost doar in trei tari straine asa ca iti voi spune din oate trei.
1.viena[austria]pandor, un loc pe la inceputul austriei unde sunt pulte magazine insirate. e ca un vel de orasel din magazine.
2.marea bulgariei, este foarte frumoasa
3.varna[bulgaria]
4.necebar[bulgaria]
5.debrecen[bulgaria]