| Nuzicnume a întrebat:

Cetățenii romani pot călători in Anglia fără pașaport, doar cu buletinul?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca pot, cel putin pana in martie 2019, cand se va finaliza iesirea MB din UE. S-ar putea ca si in continuare sa poata, depinde de acordurile UE cu MB.

| darrio2007 a răspuns:

Da, deocamdata.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu buletinul, nu. Doar cu cartea de identitate pana in martie 2019.

| Nuzicnume explică (pentru Salontanul):

S-a trezit deșteptul...

| Salontanul a răspuns (pentru Nuzicnume):

Asa este! Mai sunt si destepti pe lumea asta care au invatat limba romana din clasa a I-a si legile pe parcursul vietii. Prostul, tot prost moare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inca da